Jak na investice

07.12.2020

Investování není nic složitého. Lidé se často investování bojí a považují ho za rizikové. A při tom ročně vyhodí oknem miliardy korun za losy a sázky, kde je, až na několik málo výjimek, ztráta vložených peněz téměř jistá. 

Proč vlastně investovat?

Hlavním cílem je samozřejmě dosáhnout vyššího výnosu, než jaký poskytují běžné bankovní produkty.

Je však nutné dodržovat jednoduché, časem prověřené zásady: přizpůsobit investice svým cílům, rozkládat riziko použitím více produktů, nečasovat trh, ovládat své emoce a vyhýbat se potenciálně problémovým produktům.

Drobným investorem se může stát každý z nás. S největší pravděpodobností pak na trh budete vstupovat jako investor. Peníze, které by za běžných okolností ležely na běžném účtu s minimálním zhodnocením, se stanou vaším kapitálem. Pokud se zaměříte na "otáčení" peněz několikrát za období, stanete se obchodníkem. Ten používá své peníze jako kapitál pro práci (zaměřuje se především na cenové výkyvy v určitém okamžiku), tudíž obchodování je v tomto případě určitou formou zaměstnání.

Proč se obrátit na investičního poradce?

Naším cílem v oblasti investic je ukázat klientům, jak bezpečně proplouvat finančním trhem tak, aby dosáhli svých finančních cílů a především aby se z nich v budoucnu stali rentiéři. To znamená, že budou finančně zcela nezávislí na jakékoliv formě pomoci státu nebo kohokoliv jiného.

Nabízíme Vám:

  • Zpracování investičního plánu přesně na míru každému jednotlivému klientovi. Samozřejmostí je vhodná alokace prostředků do jednotlivých tříd aktiv, široká diverzifikace podle mnoha hledisek a dostupnost prostředků v souladu s cíli a požadavky klienta.
  • Realizaci investičního plánu v několika krocích, aby bylo dosaženo pokud možno co nejlepšího poměru výnosu a rizika.
  • Průběžnou péči o klientská portfolia v závislosti na vývoji finančního trhu a finančních produktů a také změnách finančních cílů klienta.
  • Informování klientů při výrazných pohybech na finančních trzích, včetně doporučení dalšího postupu.
  • Širokou paletu investičních produktů od mnoha investičních společností, včetně exkluzivních investičních produktů.
  • Obecné konzultace na téma finančních trhů a produktů.

Základním předpokladem získání důvěry klientů je naše maximální otevřenost, ať už jde o finanční rady nebo např. poplatkovou strukturu nabízených produktů.

Hledáte někoho, kdo investování opravdu rozumí, kdo s Vámi bude jednat otevřeně a mimo jiné Vás informovat o rizicích a poplatcích, kdo se vám nebude snažit nabídnout jen další "stavebko", "penzijko" nebo dokonce investici přes životní pojištění?

Přejete si, aby s Vámi pravidelně Váš poradce komunikoval ohledně dění na finančních trzích, dopadech na Vaše portfolio a doporučeních, jak na to reagovat? Pojďme se potkat.