Pojištění psů a koček

05.01.2021

Úrazy a nemoci se nevyhýbají ani našim domácím mazlíčkům. Víte, že na trhu existuje pojištění, které se Vám vyplatí mít, pro eliminaci rizika nečekaných nákladů spojených s Vaším psem či kočkou? 

Přemýšlejte nad možnými riziky

Veterinární péče je nákladná, a pokud je Váš pes nebo kočka neposedný, může se Vám prodražit i odpovědnost za škody, které Váš mazlíček způsobí. Pokud se rozhodnete pojistit si svého domácího mazlíčka, získáte tak komplexní ochranu pro svého psa nebo kočku.

Pojištění zvířete se vyplatí. Je ale potřeba správně definovat, jaký typ pojištění je pro Vás optimální.

Je například potřeba zvážit, jestli budete potřebovat pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem. Toto pojištění se totiž vztahuje pouze na škody na třetích osobách a jejich majetku.

V České Republice se pojištění domácích mazlíčků vztahuje pouze na psy a kočky. Zvíře pak musí být označeno mikročipem či tetováním. Výši pojistného pak určuje věk a v některých případech i váhová kategorie.

Na co se pojištění vztahuje:

  • veterinární vyšetření, ambulantní ošetření
  • hospitalizace, anestezie
  • chirurgické zákroky vč. implantací
  • náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele

Cestujete do zahraničí s domácím mazlíčkem?

I na tuto variantu pojištění pamatuje. Pokud jste se rozhodli cestovat a chcete si vzít s sebou i Vaše domácí zvíře, postaráme se, aby Vám odpadla starost z možných problémů s vycestováním se psem, kočkou nebo dokonce i s fretkou.

Vašeho čtyřnohého přítele pojistíme i bez prokázání jeho původu. Obraťte se na nás, pomůžeme Vám snížit výdaje při nemoci nebo úrazu Vašeho mazlíčka.